Galenic : Les Laboratoires Galénic utilisent des cookies afin d’optimiser les performances et fonctionnalités du site et de mesurer l’audience Pour obtenir davantage d’informations sur le traitement des données à caractère personnel et sur vos droits, consultez notre Politique de confidentialité.

Galenic : J'accepte
Galenic : Fermer

UNIKALNA WIEDZA
I DOŚWIADCZENIE

ZAAWANSOWANE FORMUŁY
KOSMETYCZNE

Przekazywane z pokolenia na pokolenie dziedzictwo Galénic zobowiązuje – komponujemy i produkujemy kosmetyki o najwyższej jakości już od 50 lat.
By zapewnić wysoką jakość produktów, stworzyliśmy wytyczne Haute Formulation Cosmétique, które gwarantują rygorystyczny wybór surowców, testy i specjalistyczne badania oraz produkcję kosmetyków we Francji.

SZTUKA ŁĄCZENIA
SKŁADNIKÓW

Twórcy formuł Galénic wytrwale poszukują połączeń zapewniających doskonałe działanie składników aktywnych, stabilność i bezpieczeństwo dla skóry. W tej materii doświadczenie nie wystarczy – twórcy muszą wykazać się również kreatywnością, by uwolnić pełną moc składnika, jednocześnie zapewniając skuteczność i zmysłowość produktu końcowego.
Każda formuła Galénic jest więc szyta na miarę. To praca wymagająca jubilerskiej precyzji i wytrwałości, ponieważ do osiągnięcia doskonałego rezultatu potrzebne są niezliczone próby.

Kompozycja formuł Galénic w niczym nie przypomina zwykłego łączenia składników, polegającego na dodaniu składnika aktywnego do gotowej bazy. W Galénic kompozycja to prawdziwa sztuka, a każda formuła przynosi nowe wyzwanie. Twórcy starają się znaleźć doskonałą strukturę otaczającą główny składnik aktywny, zapewniając jego moc, skuteczność i bezpieczeństwo.
Wyjątkowy produkt nigdy nie jest dziełem przypadku – wymaga wytrwałości, nieustępliwości i ścisłego przestrzegania procedur.

NAUKA W
SŁUŻBIE PIĘKNA

Znalezienie składnika aktywnego to ważny krok w tworzeniu kosmetyku, ale dla Galénic to dopiero początek drogi. Wszystkie marki kosmetyczne szczycą się stosowaniem składników aktywnych, trzeba jednak pamiętać, że są one skuteczne tylko wtedy, gdy wiemy jak zachować ich właściwości i zapewnić ich przenikanie wgłąb skóry.

Twórcy Galénic za każdym razem opracowują formułę zachowującą wszystkie właściwości składnika aktywnego. Stawiają czoła ogromnemu wyzwaniu, lecz dzięki wytrwałości osiągają sukces – unikalne kompozycje o inteligentnej budowie.

PROCES KOMPOZYCJI PRZEZ TWÓRCÓW GALENIC

1. INTUICJA

Wszystko zaczyna się do intuicji.
Podobnie jak dobry szef kuchni, starający się wydobyć kwintesencję z każdego produktu, twórca formuły opracowuje unikalną kompozycję galeniczną o ekskluzywnej budowie, zapewniającą pełne działanie składnika aktywnego. Intuicyjna kompozycja ułożona w głowie jest przekładana na precyzyjne połączenie składników w laboratorium.

2. WYBÓR SKŁADNIKÓW

Drugi etap to wybór składników.
Dzięki bogatemu doświadczeniu twórcy formuł Galénic mogą wykazać się kreatywnością przy wyborze najodpowiedniejszych surowców. Składniki formuł są wybierane spośród 2000 substancji o różnych cechach i właściwościach, znanych twórcom na pamięć.
Wszystkie surowce wykorzystywane w laboratorium Galénic przechodzą przez ścisłą selekcję. Każdy jest szczegółowo testowany – od działania, przez zapach, po uczucie, jakie pozostawia na skórze. Zanim trafi do składu formuły kosmetyczej jest testowany przez ekspertów Galénic na ich własnej skórze. Do formuł wybierane są jedynie potrzebne składniki, ważne dla działania kosmetyku. W formułach Galénic nic nie jest dziełem przypadku – każdy składnik jest dokładnie przemyślaną częścią całości, co gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo. Wybór składników to kluczowy etap tworzenia naszych formuł.

3. KOMPOZYCJA

Kolejny, najważniejszy etap to etap kompozycji.
Po wyborze składników twórcy formuł krok po kroku łączą je za sobą, zapewniając ich kompatybilność.
W dozowaniu każdego składnika największą rolę odgrywa precyzja. Nawet najmniejszy błąd powoduje, że wszystko trzeba zacząć od początku. Kompozycja to najważniejszy etap tworzenia formuły, gdyż to od niej zależy stabilność, skuteczność i harmonia produktu końcowego.
By osiągnąć taki stopień precyzji i znajomości składników aktywnych i ich oddziaływania, konieczne są lata doświadczenia.

4. TESTOWANIE

Ostatni etap to testowanie opracowanych formuł.
Aby znaleźć najlepsze prototypy kremów, wykonywane są setki prób. Galénic nigdy nie robi kolejnego kroku bez uprzedniego przetestowania kosmetyku i sprawdzenia jego skuteczności i bezpieczeństwa dla skóry. Co więcej, dla każdej formuły twórcy Galénic szyją na miarę doskonałą teksturę, łączącą zmysłowość, miłe doznania i idealne wykończenie. Efekt po zastosowaniu ma być zachwycający. Dla Galénic tekstura to nie drobiazg – to klucz do sukcesu.

Rozszerz
doświadczenie