Galenic : Les Laboratoires Galénic utilisent des cookies afin d’optimiser les performances et fonctionnalités du site et de mesurer l’audience Pour obtenir davantage d’informations sur le traitement des données à caractère personnel et sur vos droits, consultez notre Politique de confidentialité.

Galenic : J'accepte
Galenic : Fermer

DZIEDZICTWO
FARMACEUTYCZNE

ZAŁOŻYCIEL
PIERRE FABRE

Historia Galénic zaczyna się w Paryżu w późnych latach 70. Pierre Fabre, farmaceuta z niespotykaną wizją i wynalazca dermokosmetyków, tworzy markę łączącą ścisłe wymogi farmaceutyczne i finezję właściwą pielęgnacji skóry. Dzięki wiedzy farmaceutycznej i znajomości zasad kompozycji, opracowuje kosmetyki o wysokiej jakości.

NAZWA ZAINSPIROWANA
SZTUKĄ GALENICZNĄ

Nazwa Galénic pochodzi od sztuki galenicznej – starożytnej nauki zapoczątkowanej przez mistrza Galena. Opiera się na poszukiwaniu najlepszych połączeń składników i komponowaniu ich w sposób zapewniający najwyższą skuteczność substancji aktywnych, nie zapominając, że powinny także nieść przyjemność dla zmysłów.

Celem tej nauki jest zapewnienie maksymalnego działania składników aktywnych w kontakcie ze skórą i skuteczna walka z jej problemami. Pierre Fabre, kierowany swoją twórczą pasją, postanowił wykorzystać wytyczne farmaceutyczne i zastosować je w produkcji kosmetyków.

W 1977 roku stworzył markę Galénic, nawiązując jej nazwą do pradawnej nauki Galena. Była to okazja do przypomnienia, że piękno nie jest domeną obietnic, ale nauki, czyli wiedzy z prawdziwego zdarzenia. Sztukę łączenia składników Pierre Fabre opanował do perfekcji: dzięki niemu każda kobieta może liczyć na produkt o najwyższej skuteczności, doskonale dobrany do potrzeb jej skóry. Dzięki wysokiej skuteczności i oryginalności marka Galénic bardzo szybko została doceniona przez profesjonalistów – tak jest do dziś.

DOSKONALENIE SZTUKI
KOMPOZYCJI

Każda formuła powstała w przeciągu tych 50 lat to owoc kultury farmaceutycznej Laboratoriów Pierre Fabre i doskonałego opanowania sztuki galenicznej. Dzięki swojemy wykształceniu farmaceutycznemu oraz opanowaniu sztuki kompozycji składników, Pierre Fabre zrewolucjonizował pielęgnację urody. Swoją pasję i doświadczenie przekazał swoim następcom.

Rozszerz
doświadczenie